Zrušme vánoce

Nechal jsem se řadu let unést a několik let pozpátku se snažím sehnat pěkné dárky, občas jsem kvůli nim nezaplatil zálohy na energie jenom proto, aby děti byly spokojené a z dárků poznaly, že je mám rád. Pak některé dárky, zůstaly ležet ve skříni a dnes už jsou zapadlé prachem nebo vyhozené.
Ano. O Štědrém dni jsme uklízeli a byli nervózní, protože jsme se báli, že to nestihneme. Já večer hrál na housle koledy, kytaru, zpíval, četl z Bible. Nakonec jsem únavou usnul jako první. Jde to pořád z kopce

A poslední dobou toho mám dost. Dětí se ptáme několik měsíců před vánocemi, co si přejí, protože se snažíme jim kupovat v průběhu roku, co potřebují a už fakt nevíme, co bychom mohli koupit.
dárek

Děti už neví, co by si měly přát.
Obchody se snaží lidem vše ulehčit a nabízejí už zboží, které se hodí jako dárky.
Po vánocích jdou děti do školy a navzájem se sebe ptají: Co jsi dostal? A soutěží, kdo má lepší a nejlépe i dražší dárek. Cítím v tom, pořád vyšší a vyšší tempo a chci zastavit. Chci to zastavit. Fakt takové vánoce nechci. Pokud totiž z tohoto kola nevystoupím, zblázním se já i celé moje okolí.

Úplně se mi ztratila oslava vánoc jako oslava zimního slunovratu, sepjetí s přírodou. Oslava toho, že se konečně začnou prodlužovat dny a začne být více světla.
Oslava Božství a světla.
Jak se k tomu dostat? Jak zastavit to šílenství drahých dárků, nových dluhů, honění se za dalším výkonem, úklidem? Jak se napojit na ten pravý zdroj?
Pomůže nám návštěva kostela? Jak komu. Možná ani ne. Je potřeba zatáhnout za záchrannou brzdu. Možná nám pomůže sněhovou koulí dostat do hlavy a zastavit se.

Zatáhněme za záchrannou brzdu

Jestli na to máte koule, domluvte se s dětmi na tom, že o vánocích budete co nejvíce spolu.
Snižte radikálně nominální hodnotu dárků a věnujte svým blízkým čas. Ten čas, který jindy nemáte.
Začněme se obdarovávat přes rok s tím, že vánoce si hlavně spolu užijete a dárky nebudou hlavním tématem.

Zastavme se!!!
Jinak nás marketink obchodů utáhne na vařené nudli a donutí nás věřit tomu, že nakoupit co nejvíce a co nejdražších dárků je to nejdůležitější.